ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 14513344
*
nr 1451 3344
Pigtittare
mahogny. Höjd: 76cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2022
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 12:34:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel trä
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28
-
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
-
4193 Polhemslås
Antikt, järn, med nyckel. Längd: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:10
*
Pigtittare
nr 1451 3344
Pigtittare
mahogny. Höjd: 76cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 12:34:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel trä
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28 -
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18 -
4193 Polhemslås
Antikt, järn, med nyckel. Längd: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:10